آخرین مطالب

بازی

ساخت لایو والپیپر در اندروید با برنامه Murtastic| سهیل رایانه

در حال حاضر سیستم عامل اندروید از پر طرفدار ترین سیستم عامل های می باشد، زیرا کاربران می توانند به راحتی و بسته به علاقه خود انواع شخصی سازی ها را روی آن انجام دهید. یکی از این کارها استفاده از لایو والپیپرها (Live Wallpaper) می باشد. شاید Live Wallpaper را با نام‌ های دیگری مانند تصاویر پس زمینه متحرک، تصاویر پس زمینه لایو، تصاویر پس زمینه زنده بشناسید. ما در این مقاله قرار است دو روش متفاوت برای ساخت لایو والپیپر را به شما آموزش دهیم.

در اصل لایو والپیپر ، تصاویر زمینه متحرکی می باشند که نسبت به لمس کاربر واکنش نشان می دهند و افکت های تصویری زیبایی را تولید خواهند کرد. همانطور که می دانید لایو والپیپر ها فقط جنبه زیبایی داشته و به کارایی دستگاه اضافه نخواهند کرد. البته ناگفته نماند که انتخاب یک لایو والپیپر مطابق با سلیقه شخصی هر فرد کار بسیار سختی می باشد. زیرا تنوع سلیقه افراد گسترده و بسیار متفاوت می باشد. ولی با استفاده از برنامه های خاصی که در این زمینه طراحی شده اند، می توانید لایو والپیپر هایی بسیار کاربردی، زیبا و خلاقانه ساخته که بسیار جذاب و زیبا باشد و گوشی شما را به یک گوشی هوشمند بی همتا تبدیل نماید. بنابراین ساخت لایو والپیپر کاری امکان پذیر است.

مراحل ساخت لایو والپیپر با استفاده از برنامه Murtastic

یکی از بهترین اپلیکیشن هایی که برای طراحی Live Wallpaper در دسترس کاربران قرار دارد، اپلیکیشن Murtastic می باشد. به راحتی می توانید این اپلیکیشن را در گوگل پلی جستجو کرده و آن را دانلود کرده و بعد نصب کنید.

برنامه Murtastic را دانلود و نصب کنید

بعد از اجرای این برنامه می توانید وارد محیط و رابط کاربری آن شوید. داشبورد این اپلیکیشن دارای گزینه ‌های متفاوتی می باشد. در این برنامه پکیج ‌های انیمیشنی زیادی قرار گرفته است که برای خرید و استفاده از آن‌ ها در لایو والپیپر باید امتیاز یا اصطلاحا Point صرف نمایید. یعنی شما برای خرید بعضی از پکیج‌ های اپلیکیشن Murtastic نیازمند صرف امتیاز می باشید. وقتی پکیج‌ های ارائه شده را خریداری می کنید در این اپلیکیشن شما می توانید انیمیشن ‌های خاصی را برای لایو والپیپر خود تعریف نمایید. ولی چگونه می ‌توان در برنامه Murtastic امتیاز یا Point جمع ‌آوری نمود؟ برای این کار با انتخاب گزینه Murtastic Points وارد این همین بخش خواهید شد. در این بخش به دو روش مختلف وجود داشته که با استفاده از آن ‌ها، اپلیکیشن Murtastic  به شما امتیاز خواهد داد.

گزینه Murtastic Points را انتخاب کنید

گزینه Murtastic Points را انتخاب کنید

در روش اول کاربر با تماشای ویدئوهای کوتاه ارائه شما امتیاز دریافت خواهد کرد. این روش بسیار ساده و رایگان می باشد. بنابراین با تماشای هر ویدئو 10 امتیاز به شما داده خواهد شد. اگر بخواهید از این روش استفاده کنید باید ویدئوهای زیادی را ببینید. بعد از پایان هر ویدئو گزینه X ارائه شده را لمس نمایید. این گزینه در بخش بالایی و سمت راست پنجره ویدئو ضمیمه می شود. در این شرایط است که امتیاز یا Point ویدئوی مورد نظر به حساب شما اضافه خواهد شد. دقت کنید که آپشن تماشای ویدئو و دریافت امتیاز ممکن است همواره فعال نبوده و در بازه‌ های زمانی خاصی ویدئوهایی توسط برنامه ارائه شود که با مشاهده آن ‌ها به کاربر امتیاز تعلق می گیرد. پس مشخص است که این روش ساده و رایگان می باشد ولی موقتی و زمان ‌بر است.

در راه دوم برای خرید امتیاز یا Point هزینه پرداخت می گردد. این روش بسیار سریع ‌تر از روش قبلی می باشد و استفاده از آن همیشه ممکن خواهد بود. امتیازهایی که در این بخش فروخته می شوند هم، خیلی گران قیمت نیستند. کاربر می‌ توانید با پرداخت 1 دلار 300 امتیاز را به طور آنی خریداری نماید.

حال که امتیاز لازم برای خرید پکیج ‌های انیمیشنی را بدست آوردید، می ‌توانید به جستجو بپردازید و پکیج‌ های خاصی را خریداری کنید. برای خرید این پکیج ‌های انیمیشنی وارد بخش داشبورد برنامه Murtastic شده و گزینه دوم با عنوان Browse Design Packs را انتخاب نمایید. در این بخش لیست پکیج ‌های زیادی ارائه خواهد شد. قیمت هر یک از پکیج ‌ها در بخش سمت راست آن‌ ها نمایش داده شده و نام هر پکیج نیز در سمت چپ معین است. برای مثال در تصویر بالا می بینید که برای خرید پکیج انیمیشنی Cutie Bubbles باید 40 امتیاز پرداخت گردد. دقت کنید که هر یک از این پکیج ‌ها، انیمیشن ‌های مختلف و مطابق با نام خود را ارائه خواهند کرد. شما بعد از خرید هر یک از آن ‌ها بیشتر با کارایی ‌های آن پکیج ‌های انیمیشنی آشنا می شود.

گزینه Browse Design Packs را انتخاب کنید

گزینه Browse Design Packs را انتخاب کنید

بنابراین از این طریق می توانید پکیج یا پکیج‌ های انیمیشنی مورد نظر خود را خریداری نمایید. بعد از خرید آن ‌ها دوباره به بخش داشبورد اپلیکیشن برگردید.

حالا در این بخش گزینه سوم یعنی Create New را انتخاب نموده تا وارد بخش ساخت یک لایو والپیپر جدید شوید. بعد از انتخاب این گزینه صفحه ‌ای مقابل تان قرار خواهد گرفت که در آن عبارت ” Hi! I’m a new wallpaper! Ready to be Murtastic”  نمایش داده می شود.

گزینه Create New را انتخاب کنید

گزینه Create New را انتخاب کنید

همانطور که می بینید، در بخش پایینی صفحه نمایش گزینه ‌ها و منوهای مختلفی قرار گرفته اند که با استفاده از آن ‌ها می‌توانید لایو والپیپر مورد نظرتان را طراحی نمایید. بعد از انتخاب گزینه Design Pack می توانید از پکیج‌ های انیمیشنی خریداری شده در بخش بالایی استفاده نمایید. دقت کنید که قبل از هر کاری نسبت به انتخاب پکیج انیمیشنی مورد نظرتان اقدام کنید. زیرا این بخش نقشی اساسی در زیبایی و خاص بودن لایو والپیپر شما ایفاء خواهد کرد.

گزینه Design Pack را انتخاب کنید

گزینه Design Pack را انتخاب کنید

بعد از انتخاب پکیج انیمیشنی که مد نظر شما می باشد، گزینه Edit Text را انتخاب نمایید. در این قسمت می ‌توانید نوشته یا متن مورد نظرتان را تایپ کنید. به این مورد توجه کنید که هیچ لزوم قطعی مبنی بر متن ‌دار بودن لایو والپیپر شما نیست و می ‌توانید به کل این بخش را حذف نمایید.

گزینه Edit Text را انتخاب کنید

گزینه Edit Text را انتخاب کنید

گزینه بعدی Text Color نام دارد و مربوط به تغییر رنگ نوشته متنی مورد نظرتان می باشد. پس رنگی که می خواهید، نوشته متنی حاوی آن باشد را انتخاب نمایید. البته به این مورد توجه کنید که اگر متنی را تایپ نکرده اید، تنظیم این بخش لازم نیست.

گزینه Text Color را انتخاب کنید

گزینه Text Color را انتخاب کنید

گزینه بعدی با عنوان Text Size مربوط به سایز و اندازه حروف متن تایپ شده می باشد. دقت کنید که در هنگام انجام تغییرات بر روی سایز حروف متن مورد نظر، پس زمینه دستگاه به طور آنی تغییرات اعمالی (بزرگ و کوچک شدن حروف) را نشان می ‌دهد. بخش بعدی به انتخاب فونت مورد نظرتان مربوط می شود. این گزینه با عنوان Font مشخص است. با انتخاب این گزینه فونت متن نوشتاری مورد نظرتان قابل تغییر می باشد. مورد بعدی با عنوان Wall Color موجود می باشد. این گزینه در واقع رنگ پس زمینه لایو والپیپر شما را مشخص می ‌کند. بعد با انتخاب آن یک رنگ مناسبی را برای پس زمینه لایو والپیپر خود انتخاب نمایید.

حال نوبت به گزینه ی بعدی با نام Wall Image می رسد. این گزینه در شرایطی به کار برده می شود که نخواهید در پس زمینه لایو والپیپر خود فقط از یک رنگ ثابت استفاده کنید. با برگزیدن این گزینه می ‌توانید یک عکس را به عنوان پس زمینه لایو والپیپر خود انتخاب کنید. این عکس می ‌تواند از گالری دستگاه شما انتخاب گردد. بعد از انتخاب عکس مورد نظر، گزینه ‌هایی مقابل تان قرار خواهد گرفت. گزینه اول Scale to Fit  نام دارد و گزینه ‌های بعدی Stretch to Fit و Scale to Cover می باشند. هر یک از این گزینه ‌ها که با عکس مورد نظر و شرایط لایو والپیپر سازگاری بهتری دارند، انتخاب کنید.

گزینه ‌ Stretch to Fit را انتخاب کنید

گزینه ‌ Stretch to Fit را انتخاب کنید

بعد از انتخاب تصویر، روند قبلی را ادامه دهید و سایر گزینه‌ های موجود در منوی زیرین اپلیکیشن را بررسی نمایید.

بعد به گزینهAnimations  می رسیم که نقشی اساسی در زیبایی و خاص بودن لایو والپیپرتان بازی می‌ کند. دقت کنید که انیمیشن ‌هایی که در این بخش هستند، رابطه مستقیم با پکیج‌ های انیمیشنی که در ابتدا خریداری کرده بودید خواهند داشت. همچنین می ‌توانید از چند انیمیشن به طور همزمان در لایو والپیپر خود استفاده نموده، ولی دقت کنید که استفاده از تعداد انیمیشن‌ های بیشتر به معنای بالا رفتن حجم لایو والپیپر و کاهش کارایی آن است. هرچه لایو والپیپر شما سبک ‌تر طراحی گردد، تاثیر سوء کمتری در سرعت عملکرد دستگاه دارد. بعد از انتخاب هر انیمیشن می ‌توانید محل دقیق اعمال آن را نیز مشخص کرده و برای حذف هر انیمیشن می ‌توانید انگشت خود را بر روی آن قرار دهید و بعد با انتخاب گزینه X آن را حذف کنید.

گزینه Animations را انتخاب کنید

گزینه Animations را انتخاب کنید

بعضی از پکیج ‌های انیمیشنی که می خرید، دارای تصاویر منحصر به فردی می باشند. این تصاویر را می ‌توان با استفاده از بخش Images به لایو والپیپر اضافه نمود. لازم به ذکر است که در این رابطه هم مانند بخش قبل می ‌توان از تعداد تصاویر زیادی استفاده نمود و محل قرارگیری آن ‌ها را معین کرد. با انتخاب گزینه X هم می ‌توان هر یک از تصاویر مورد نظر خود را حذف کنید.

گزینه Images را انتخاب کنید

گزینه Images را انتخاب کنید

ولی می خواهیم بدانیم گزینه Add Pages چه امکانی را فراهم می کند؟ اگر از این گزینه استفاده کنید، می ‌توانید صفحاتی دیگر را برای لایو والپیپر خود تعریف نمایید. مثلاً تصور کنید که می خواهید لایو والپیپر تان چندین تصویر با عکس ‌ها و انیمیشن‌ های منحصر به فرد داشته باشد. برای این کار باید از گزینه و قابلیت Add Pages  استفاده نمایید. فقط به این مورد توجه کنید که استفاده از تعداد صفحات بیشتر در یک لایو والپیپر در افزایش حجم نهایی آن تاثیر خواهد داشت.

مطمئناً می دانید، گزینه Delete Page هم حذف صفحه یا صفحات خاص مورد نظر در لایو والپیپرتان را امکان پذیر خواهد کرد.

گزینه Delete Page را انتخاب کنید

گزینه Delete Page را انتخاب کنید

ولی گزینه Others چه قابلیتی دارد و چرا در منوی اپلیکیشن Murtastic ضمیمه گردیده است؟ اگر این گزینه را انتخاب کنید، می ‌توانید تایم تحول و تغییر بین تصاویر، متن و صفحات لایو والپیپر خود را معین نمایید. برای مثال می ‌توانید بعد از گذشت 2000 میلی ثانیه یا 2 ثانیه از صفحه اول لایو والپیپرتان، به صفحه دوم جهش پیدا کنید.

در آخر، بعد از تنظیم تمام موارد، باید گزینه Finish موجود در بخش بالا و سمت راست رابط کاربری اپلیکیشن Murtastic را انتخاب نمایید. با این کار، لایو والپیپر شما تکمیل و ساخته می‌ شود.

گزینه Finish را انتخاب کنید

گزینه Finish را انتخاب کنید

حالا باید در بخش تنظیمات گزینه Set my wallpaper را انتخاب نمایید. در این مرحله می توانید یک پیش نمایش از لایو والپیپرتان مشاهده کنید. در صورت که مشکلی نداشتید، گزینه Set Wallpaper را انتخاب کرده تا لایو والپیپر طراحی شده توسط شما به عنوان تصویر پس زمینه دستگاه ثبت گردد.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]